Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε το 2022 για την ομάδα μας, καθώς επικράτησε με σκορ 4-0

στο ΔΑΚ Ναυπλίου του τοπικού Παναυπλιακού 2017 για τη 2η αγωνιστική του 4ου ομίλου της β' φάσης του Κυπέλλου ΕΠΣ Αργολίδος.

Ο τεχνικός μας Δημήτρης Τερεζόπουλος έδωσε χρόνο συμμετοχής και σε παίκτες, που δεν είχαν πολλά αγωνιστικά λεπτά στα παιχνίδια πρωταθλήματος. Είναι χαρακτηριστικό πως το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από το ημίχρονο και συγκεκριμένα από το 30’.

Για την ομάδα μας σκόραραν οι Λαντίκας (1’, 30’) και Τσόφλιος (10’, 18’). Στα θετικά συγκαταλέγεται η επανεμφάνιση του Στεργίου, ο οποίος αγωνίστηκε στο χώρο της άμυνας σε όλο το δεύτερο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ερμιονίδα έχασε πέντε κλασικές ευκαιρίες να πετύχει και άλλα τέρματα. O Τρέσα βγήκε δύο φορές απέναντι στον τερματοφύλακα των γηπεδούχων, αλλά δε σκόραρε, ενώ το ίδιο έγινε και με τους Χαλούβα, Λαλούση.

Διαιτητής ήταν ο Δρούζας Χ., με βοηθούς τους Δρούζα Α., και Ραφαηλίδη Σ.

ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ 2017: Συγρίμης, Πιτσιγαυδάκης, Κουτσόπουλος, Ροσιόρ, Μαλεβίτης, Παπαγεωργόπουλος, Ζαφείρης, Τσιάπας, Βουρνάζος, (52΄Σιαβελής), Γκολέμης, Ταχτσίδης.

ΑΕ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ: Στόικος, Αντωνόπουλος, Σαμαράς, Κιοσσές (46' Στεργίου), Φουρνάρος, Λαλούσης, Παπασταύρου, Τρέσα, Λαντίκας, Χαλούβας, Τσόφλιος.

*Στο 70' αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο, μετά από τραυματισμό στον αστράγαλο ο Χαλούβας. Ο παίκτης μας θα υποβληθεί σε εξετάσεις αύριο, Τετάρτη (05/01) για να διαπιστωθεί ακριβώς ο τραυματισμός του.